heedora
13 اسفند 1401 - 14:31

ورود سامانه بارشی جدید به کرمانشاه در هفته جاری

کرمانشاه- مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه از ورود سامانه بارشی جدید به کرمانشاه در هفته جاری خبر داد.

فیروز دولتشاهی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به متأثر شدن جو استان کرمانشاه طی هفته جاری، اظهار کرد: با توجه به پیش بینی‌های انجام شده وضعیت جوی استان کرمانشاه طی امروز در ساعاتی شاهد وزش باد نسبتاً شدید به همراه گردو غبار و بارش‌های پراکنده در برخی از نقاط خواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه در روز یکشنبه بارندگی در استان نخواهیم داشت، افزود: با این حال اما در برخی نقاط استان می‌توان غبار صبحگاهی و وزش باد را مشاهده کرد و در روز دوشنبه نیز تنها رگبارهای پراکنده و وزش باد پیش بینی شده است.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه تصریح کرد: طبق بررسی‌های انجام شده نخستین بارش سامانه بارشی در استان کرمانشاه به طور ضعیف همراه با رگبار از روز سه شنبه آغاز خواهد شد.

دولتشاهی با بیان اینکه ورود سامانه بارشی به جو استان کرمانشاه تا پایان هفته ماندگار است، خاطرنشان کرد: این سامانه در روزهای پایانی هفته جاری فعالیت خود را جدی‌تر و همراه با افزایش بارندگی و کاهش دمای هوا ادامه خواهد داد.

وی به تداوم بارندگی‌ها در استان کرمانشاه تاکید کرد و یادآوری کرد: بر اساس پیش بینی‌ها آخرین بارندگی‌ها برای استان کرمانشاه از ۱۵ اسفندماه تا ۱۵ فروردین ماه به طور نامنظم ادامه خواهد داشت و اگرچه افزایش بارندگی‌ها در زمستان سال جاری نسبت به کوتاه مدت افزایش داشته اما این میزان بارندگی در مقایسه با بلند مدت همچنان روند کاهشی داشته است.

دولتشاهی در پایان اضافه کرد: طی شبانه روز گذشته کنگاور با دمای ۱.۶ درجه سانتی‌گراد سردترین نقطه و قصرشیرین با ۲۵.۶ درجه گرم‌ترین نقطه استان کرمانشاه شناخته شده‌اند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1071903