heedora
07 دی 1401 - 22:06

«بصیرت» رمز موفقیت ملت ایران در فتنه سال ۸۸ بود

کرمانشاه- مدیر سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه با اشاره به حماسه یوم الله ۹ دی، گفت: «بصیرت» رمز موفقیت ملت ایران در فتنه سال ۸۸ بود.

به گزارش خبرنگار مهر، رسول بهرامی پور بعد از ظهر چهارشنبه در نشست هم اندیشی حقوق دانان بسیجی با موضوع بررسی ابعاد حقوقی فتنه ۸۸ اظهار کرد: در فتنه ۸۸ عده‌ای از نابالغان سیاسی به دنبال ایجاد بدعت‌های ننگین در کشور و ناکارآمد جلوه دادن نظام و انقلاب و حاکمیت قانون بودند که با حضور مقتدرانه مردم در صحنه، توطئه آنان به شکست انجامید.

وی با بیان اینکه عده‌ای عملیات دشمن در داخل را رمز تقلب برنامه ریزی و اجرا می‌کردند، افزود: خود آنها هم می‌دانستند که تقلب در نظام انتخاباتی ایران از اقدامات غیر ممکن است ولیکن به خاطر اجرای برنامه از پیش تعیین شده خود بر طبل تقلب در انتخابات کوبیدند و عده‌ای فریب خورده را در داخل نیز با خود همراه ساختند اما به مقصود خود نرسیدند.

مدیر سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه با بیان لزوم بررسی ابعاد حقوقی فتنه ۸۸، عدم تمکین از قانون، قانون گریزی، تشویش اذهان عمومی، فریب مردم، تخریب و غارت، اقدام تبلیغی علیه نظام و انقلاب را از مصادیق قانون شکنی این جماعت دانست و گفت: به لطف الهی و بصیرت مردم، حماسه نهم دی ماه سال ۸۸ روز عید بصیرت ملت انقلابی ایران اسلامی بود و در واقع روز حمایت مردم از حاکمیت قانون بود.

بهرامی پور یکی از رسالت‌های حقوق دانان بسیجی و انقلابی را در عرصه جهاد تبیین، روشنگری ابعاد حقوقی فتنه ۸۸ دانست و تصریح کرد: تخلفات، قانون شکنی ها و جرایم سنگین وقایع فتنه ۸۸ باید به تفصیل بیان شود تا آیندگان در مورد این اقدامات مدافعان دروغین حقوق ملت قضاوت کنند و عملکرد و رفتار منافقانه مباشران، شرکا، معاونان و مسببان فتنه ۸۸ هیچگاه به فراموشی سپرده نشود.

گفتنی است، در این نشست حقوق دانان بسیجی کرمانشاه به بیان دیدگاه‌های حقوقی خویش در خصوص ابعاد حقوقی فتنه ۸۸ پرداختند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 941371