heedora
09 فروردین 1402 - 14:18

استاندار کرمانشاه از نوار مرزی اورامانات بازدید کرد

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه برای بررسی نیازهای تقویت امنیت مرزها و وضعیت بازارچه‌ها و رونق صادرات و تجارت با عراق از نوار مرزی اورامانات بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدطیب صحرایی ظهر چهارشنبه با همراهی علی شعبانی سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، سردار عظیمی فرمانده قرارگاه نجف غرب کشور و سردار فیض الهی فرمانده تیپ انصار الرسول (ص) در قالب یک سفر کاری از وضعیت امنیتی و زیرساختی نوار مرزی در حوزه اورامانات و غرب استان بازدید کرد.

برنامه بازدید کامل از نوار مرزی استان و بررسی تکمیلی وضعیت زیرساختی و امنیتی این مناطق در دستور کار مدیریت ارشد استان است و قرار است طی سه مرحله انجام شود، در این سفرها همچنین ظرفیت‌های مرزها برای رونق صادرات و تجارت با عراق و توسعه گردشگری مورد بررسی ویژه قرار می‌گیرد.

مرحله اول برنامه به بازدید مرزی استاندار کرمانشاه از منطقه اورامانات اختصاص داشت که این بازدید از نقطه شروع همجواری با استان کردستان آغاز شد و در ابتدا وضعیت پایگاه کوهستانی «پیازدول» به صورت میدانی مورد بررسی قرار گرفت.

پیازدول یک پایگاه سردسیری است که به منظور مقابله با اشرار ضد انقلاب در عمق مرزها ایجاد شده است.

استاندار کرمانشاه از نوار مرزی اورامانات بازدید کرد

در بازدید از پایگاه پیازدول که در «دمای منفی ۲۰ درجه» صورت گرفت استاندار کرمانشاه از نزدیک وضعیت این پایگاه را بررسی و از زحمات امنیت آفرینان و پاسداران آن قدردانی کرد.

استاندار و تیم همراه در ادامه بوسیله بالگرد به منطقه «مله پسک پاوه» و سپس منطقه بوزین و مره خیل رفتند و زیرساخت‌ها و امکانات آن مناطق را نیز مورد بررسی قرار دادند.

سنتو یک جاده قدیمی و تنها جاده مرزی مورد استفاده اهالی و نیروهای امنیتی و نظامی منطقه است، با توجه به اهمیت ویژه سنتو، صحرایی به بازدید میدانی از این جاده مرزی هم پرداخت.

استاندار کرمانشاه پیرامون این بازدید گفت: مشکلات منطقه و وضعیت این جاده مرزی توسط فرمانده قرارگاه نجف تشریح شد و با نگاهی ویژه برطرف کردن مشکلات این منطقه را با هدف تقویت امنیت و آرامش استان دنبال خواهیم کرد.

این برنامه کاری فشرده، استاندار کرمانشاه و تیم همراه در مجموع از ۱۷۱ کیلومتر نوار مرزی استان با کشور عراق بازدید کردند.

استاندار کرمانشاه از نوار مرزی اورامانات بازدید کرد

استاندار کرمانشاه در حاشیه این بازدید گفت: ما از بازدیدهای فشرده این روز چند هدف داشتیم، نخست خداقوت به مدافعان امنیت و حافظان آرامش مردم ایران بود که در سرما یا گرمای طاقت فرسا سینه خود را در خط مقدم و نقاط صفر مرزی در برابر هرگونه تهدید دشمن سپر کرده‌اند.

صحرایی افزود: بررسی مشکلات و احصای نیازهای موجود برای تقویت امنیت مرزهای کشور و استان دیگر هدف این سفر بود.

وی امنیت و آرامش را بسترساز پیشرفت اقتصادی دانست و بیان کرد: یکی دیگر از اهداف مهم بازدید از مرزهای استان «بررسی وضعیت مرزهای تجاری و بازارچه‌های استان و ظرفیت‌های موجود برای رونق صادرات و تجارت با عراق» بود.

صحرایی «امکان سنجی مرزها و نواحی مرزی برای توسعه گردشگری» را دیگر هدف بازدید از مرزهای استان دانست و گفت: بازدید از قسمت‌های غربی و جنوبی مرز استان در منطقه قصرشیرین و سومار هم در دستور کار قرار دارد که با همراهی برادران مرزبانی و ارتش انجام خواهد شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1116251