heedora
13 دی 1401 - 15:11

مسئولان در گزینش افراد سختگیری نکنند

کرمانشاه- امام جمعه کرمانشاه با اشاره به جایگاه گزینش برای انتخاب افراد گفت: مسئولان در گزینش افراد سختگیری نکنند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله مصطفی علما ظهر سه شنبه در دیدار مسئولان هسته گزینش آموزش و پرورش کرمانشاه که در دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان برگزار شد، اظهار کرد: مسئولان در امر گزینش سختگیری نکنند.

وی با اشاره با اهمیت جایگاه گزینش در انتخاب افراد، افزود: گزینش کار بسیار سختی است اما آثار خوب و ارزشمندی دارد زیرا خداوند هم گزینش می‌کند و انتخاب پیامبران الهی نوعی گزینش است.

امام جمعه کرمانشاه تصریح کرد: روایات زیادی راجع به گزینش داریم و در تمام حکومت‌ها گزینش است منتها به حسب موقعیت و نوع حکومت متغیر می‌کند.

علما بیان کرد: باید انتخاب و گزینش ما خیلی دقیق و بر پایه‌های منطق و استدلال باشد زیرا گاهی یک انتخاب، امور کشور را دستخوش تحولات قرار می‌دهد.

وی خاطر نشان کرد: گزینش تابع اوضاع اجتماعی و فرهنگی و سیاسی است و روز به روز پیچیده‌تر می‌شود و باید مسؤولان گزینش در آموزش و پرورش خصوصاً در انتخاب معلمان با اینکه سختگیرانه برخورد نکنند اما حساسیت جایگاه آموزش و پرورش را مد نظر قرار دهند.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به جایگاه گزینش در انتخاب مسؤولان و خصوصاً معلمان گفت: گزینش با مقدرات مملکت سروکار دارد باید با جنبه‌های مختلف روان شناسانه نسبت به انتخاب افراد اقدام کنیم و باید توجه داشته باشیم که مهم این است که اصل انقلاب و اصل نظام را قبول دارد موضع گیری منفی ندارد و خانواده افراد هم بسیار مهم است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 952477